Łódzka majówka

Łódzka majówka


Na tegoroczny długi weekend majowy alumni naszego seminarium wybrali się do Łodzi. W pierwszy dzień podróży, na drodze do miejsca docelowego klerycy nawiedzili Jasną Górę. Po Mszy Świętej w Kaplicy Różańcowej podróżujący skierowali się do łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego, które było ich miejscem noclegowym na czas wyjazdu.

Drugi dzień wypoczynku był przeznaczony na zwiedzanie miasta – przewodnikiem tego dnia był senator Ryszard Bonisławski, przewodnik turystyczny po Łodzi. Klerycy mieli okazję zobaczyć m.in. bazylikę archikatedralną św. Stanisława Kostki, kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza, czy Stary Cmentarz.

Następnego dnia przewodnikiem kleryków był ich wykładowca – ks. dr Paweł Gabara, który towarzyszył podróżującym przez cały okres ich pobytu w Łodzi. Wypoczywający udali się do miejsc szczególnie związanych ze św. Faustyną Kowalską: miejsce pierwszego objawienia w dawnym Parku Wenecja, kościół parafialny w Świnicach Warckich oraz dom rodzinny w Głogowcu. Zwieńczeniem tego dnia zwiedzania była kolegiata w Tumie powstała w XII w.

W czwartek alumni opuścili Łódź z samego rana. Ostatnim przystankiem w drodze powrotnej było Sanktuarium w Leśniowie prowadzone przez paulinów. Stamtąd, po Mszy Świętej i obiedzie, podróżujący skierowali się bezpośrednio do stadnickiego Seminarium.

[kl. Daniel Jamiński SCJ]

Zobacz także

Warsztaty w Krzeszowicach

06 marca 2016

Warsztaty w Krzeszowicach

Pielgrzymka prowincjalna

08 października 2016

Pielgrzymka prowincjalna

Spotkanie rodziców

19 marca 2017

Spotkanie rodziców

Boże Ciało

15 czerwca 2017

Boże Ciało

Pielgrzymka UPJPII do swego patrona

03 października 2017

Pielgrzymka UPJPII do swe...

Wielki Czwartek 2018

29 marca 2018

Wielki Czwartek 2018