Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


"Kierowany mocną decyzją woli, na chwałę Boga, aby mu się mocniej konsekrować na ofiarę oddaną Jego miłości i całym życiem dokładniej naśladować Chrystusa..."

Tymi słowami rozpoczęli swoje ślubowanie nasi współbracia: kl. Wojciech Bochenek SCJ i kl. Dariusz Motyka SCJ. W piątek 8 grudnia 2017 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wobec obecnych na Mszy świętej współbraci na ręce Księdza Prowincjała złożyli oni wieczyste śluby zakonne, ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo według Konstytucji Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

W uroczystości, która miała miejsce w kościele parafialnym w Stadnikach, wzięli także najbliżsi profesów: rodzina i przyjaciele. W homilii prowincjał, ks. Wiesław Święch SCJ, przypomniał znaczenie ślubów zakonnych, a także wskazał na Maryję, jako wzór oddania się Chrystusowi i Jego dziełu zbawienia świata. Po Mszy wszyscy udali się na obiad do seminaryjnego refektarza, aby trwać w radości z naszymi profesami.

Zobacz także

Imieniny Kazimierzy

04 marca 2016

Imieniny Kazimierzy

Wielka Sobota

15 kwietnia 2017

Wielka Sobota

Kolędowanie w Prokocimiu

22 stycznia 2018

Kolędowanie w Prokocimiu

Jubileusz kapłaństwa

16 czerwca 2018

Jubileusz kapłaństwa

Jubileusz - czas szczególnej łaski

22 września 2019

Jubileusz - czas szczegól...

Pielgrzymka wspólnoty UPJPII do Kalwarii Zebrzydowskiej

30 września 2019

Pielgrzymka wspólnoty UPJ...