Spotkanie z rodzicami kleryków

Spotkanie z rodzicami kleryków


W naszym Seminarium w Stadnikach w dniach 15-17 marca 2019 r. miało miejsce doroczne spotkanie rodziców alumnów. Spotkanie zostało rozpoczęte wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18. Po kolacji odbyła się Droga Krzyżowa, którą poprowadził dk. Wojciech Bochenek. Po nabożeństwie była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Sobotni poranek rozpoczął się wspólną Jutrznią oraz Mszą Świętą, której przewodniczył ojciec duchowny ks. Marek Borzęcki. W czasie przedpołudniowych wykładów kleryków, odbyło się spotkanie rodziców wraz z wychowawcami Seminarium: ks. rektorem Leszkiem Poleszakiem i ks. magistrem Łukaszem Grzejdą. Po południu wszyscy udali się na wspólną wycieczkę. Podczas wyjazdu odbyło się zwiedzanie Wawelu – głównymi punktami zwiedzania był Zamek Królewski na Wawelu oraz Katedra Wawelska. Po powrocie do Seminarium miała miejsce kolacja, po której rodzice mogli wspólnie spędzić czas w sali kleryków.

W Niedzielę pierwszym punktem dnia była uroczysta Jutrznia. Zaraz po modlitwach i następującym po nich śniadaniu, klerycy, rodzice oraz wychowawcy spotkali się na wspólnej kawie o godz. 9. Centralnym wydarzeniem całego spotkania była Msza Święta o godz. 11, której przewodniczył ojciec duchowny ks. Jacek Szczygieł. Zwieńczeniem pobytu w Seminarium był wspólnym obiad, po którym rodzice powrócili do swoich domów.

Spotkanie z rodzicami kleryków 2019

Zobacz także

I profesja w Stopnicy

23 września 2017

I profesja w Stopnicy

Pielgrzymka do MB Płaszowskiej

07 października 2017

Pielgrzymka do MB Płaszow...

Nowa strona internetowa

20 grudnia 2017

Nowa strona internetowa

175. rocznica urodzin o. Leona Dehona

14 marca 2018

175. rocznica urodzin o. ...

Ogólnopolska Konferencja Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych

05 września 2018

Ogólnopolska Konferencja ...

Pierwsze śluby 2018

22 września 2018

Pierwsze śluby 2018