U źródeł powołania sercańskiego

U źródeł powołania sercańskiego


Poznanie własnej historii i tożsamości pomaga w tym, by żyć w sposób bardziej świadomy. Nasze Zgromadzenie Zakonne ma swoje korzenie we Francji, gdzie urodził się i żył jego założyciel – o. Leon Dehon. Czas od 16 do 28 lipca 2018 roku był dla trzech alumnów sercańskich okazją do poznania źródeł duchowości sercańskiej. Kl. Vitalij Ventskevich, kl. Henadz Launikovich i kl. Valery Pupkevich w czasie pielgrzymki mieli również okazję, aby doświadczyć kultury francuskiej i spotkać się ze współbraćmi żyjącymi i pracującymi w duszpasterstwie na zachodzie Europy.

Odwiedzanie miejsc takich, jak La Salette, Paray-Le-Monial, Paryż, Lisieux, La Capelle, Saint-Quentin czy Bruksela stwarza przestrzeń do pogłębionej refleksji na temat osobistego powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Doświadczenie, które miało wymiar formacyjny było przygotowaniem do złożenia niebawem przez kleryków profesji wieczystej w Zgromadzeniu Księży Sercanów.

W tym, aby pielgrzymka przyniosła oczekiwany owoc umocnienia powołania pomagali dwaj sercanie: ks. Marek Borzęcki – ojciec duchowny seminarzystów oraz ks. Łukasz Grzejda – wychowawca kleryków. Natomiast w La Capelle, gdzie urodził się o. Dehon, dzień odnowienia duchowego poprowadził ks. Jerzy Sędzik SCJ.

Na dalszy czas formacji sercańskiej cała trójka oczekuje także Waszej modlitwy, która pomaga przetrwać trudne doświadczenia oraz wspierać niełatwą posługę dla społeczeństwa, do którego posyła Sercanów Kościół z misją głoszenia miłości Boga oraz życia wynagradzającego za wyrządzane zło i grzechy ludzi.

[ŁG]

Zobacz także

Pogrzeb śp. ks. Jerzego Klimy SCJ

22 czerwca 2016

Pogrzeb śp. ks. Jerzego K...

Ingres Rektora Seminarium

25 czerwca 2016

Ingres Rektora Seminarium

Chwile zatrzymane. Fotografie Ziemi Dobczyckiej

04 grudnia 2016

Chwile zatrzymane. Fotogr...

Wielki Czwartek

13 kwietnia 2017

Wielki Czwartek

Dzień skupienia

23 czerwca 2017

Dzień skupienia

Niedziela Palmowa 2018

25 marca 2018

Niedziela Palmowa 2018