Zostaną diakonami

Zostaną diakonami


"Już tylko godziny dzielą was od przyjęcia święceń w stopniu diakona. Ten czas chcemy przeżyć czuwając i modląc się, by sakramentalna łaska Pana jak najgłębiej przeniknęła wasze serca i umysły, abyście jednocząc się z Jezusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem wypełnili do końca misję, którą Pan sam wam powierzy".

Tymi słowami przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów - ks. Wiesław Święch SCJ - rozpoczął uroczyste nabożeństwo, podczas którego trzech alumnów naszego seminarium: Jakub Gąsienica-Jacków, Mateusz Tomczykowski i Aliaksiej Ventskevich, złożyło wyznanie wiary i przysięgę wierności. Uroczystość miała miejsce 19 maja 2017 r. w kaplicy Wyższego Seminarium Misyjnego w Stadnikach, w przededniu święceń diakonatu.

Święceń udzieli ordynariusz diecezji kieleckiej, bp Jan Piotrowski. Klerycy przygotowali się do tej uroczystości uczestnicząc w trwających tydzień rekolekcjach, które odbywały się w naszym sercańskim nowicjacie w Kątach Starych k. Stopnicy. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Jarosław Klimczyk CRL (Kanonik Laterański Regularny).

Wyznanie wiary przed święceniami

Zobacz także

Odnowienie miesięczne

12 maja 2016

Odnowienie miesięczne

Pielgrzymka prowincjalna

08 października 2016

Pielgrzymka prowincjalna

Boże Narodzenie

26 grudnia 2017

Boże Narodzenie

W posłudze dla chorych

27 kwietnia 2018

W posłudze dla chorych

Pielgrzymując do Matki

24 sierpnia 2019

Pielgrzymując do Matki

Zjazd Ojców duchownych w Łodzi

29 sierpnia 2019

Zjazd Ojców duchownych w ...