O Szkole

Szkoła Biblijna W Drodze do Emaus przy Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach pragnie służyć pogłębieniu wiedzy na temat Pisma św. i teologii, która pomoże lepiej poznać Osobę Jezusa Chrystusa.

W programie przewidziane jest omówienie najważniejszych zagadnień biblijnych: kanonu, natchnienia, hermeneutyki, archeologii i geografii biblijnej oraz poszczególnych ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Natomiast wykłady z teologii będą dotyczyły: wprowadzenia do teologii, Osoby Jezusa Chrystusa i dzieła zbawienia, tajemnicy Trójcy Świętej, Osoby Ducha Świętego, Kościoła oraz wybranych zagadnień z teologii moralnej. Teologia stanowi tu niezbędne dopełnienie biblistyki, jako że ukazuje owoc refleksji Kościoła nad słowem Bożym w wymiarze wiary i chrześcijańskiej moralności.

Kurs podstawowy Szkoły Biblijnej „W Drodze do Emaus trwa dwa lata: spotkania odbywają się raz w miesiącu w soboty (przed i po południu) i w niedziele (przed południem) od stycznia do grudnia, z przerwą wakacyjną (od lipca do września). Wykłady w formie stacjonarnej będą prowadzone przez kompetentnych biblistów i teologów. Zajęcia uzupełnione są o treści duchowe i formacyjne: Mszę świętą oraz adorację z wprowadzeniem Lectio divina.

Po ukończeniu Szkoły uczestnicy otrzymują stosowny certyfikat. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest uczestnictwo w co najmniej 7 weekendach wykładowych.

Istnieje również możliwość uczestniczenia w pojedynczych sesjach wykładowych.

Dla chętnych absolwentów Szkoły przewidziana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Proponujemy również trzeci rok wykładów poświęconych wybranym zagadnieniom biblijnym i teologicznym.

• Dla kogo?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich chętnych, a zwłaszcza liderów grup parafialnych i ewangelizacyjnych, katechetów, osób konsekrowanych, również kapłanów i wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę biblijną i teologiczną oraz zażyłość ze słowem Bożym i Kościołem.

• Gdzie?

Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach k. Krakowa.

Stadniki 81, 32-410 Dobczyce (zobacz na mapie Google).

• Dojazd

Z Krakowa do Gdowa (zobacz). Następnie taksówką (tel. 514 785 659).

Z Krakowa do Dobczyc (zobacz). Następnie taksówką (tel. 12 271 19 63; ul. Wąska 1 ).

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA SZKOŁY BIBLIJNEJ „W DRODZE DO EMAUS”

Błogosławieństwo Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego

Błogosławieństwo Przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Sercanów ks. Sławomira Knopika SCJ