Ponowienie aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Ponowienie aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa


W tym roku będziemy obchodzić dwa jubileusze związane z krakowską Bazyliką Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której posługują księża jezuici.

Dnia 29 maja 2021 r. będziemy obchodzić setny jubileusz konsekracji bazyliki NSPJ w Krakowie. Z tej okazji uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita krakowski.

Natomiast 11 czerwca 2021 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice NSPJ w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia, przy udziale Konferencji Episkopatu Polski, która w dniach od 11 do 12 czerwca 2021 r. będzie miała zebranie plenarne na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, on też dokona aktu odnowienia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. (...)

Przygotowanie do tego poświęcenia rozpoczniemy w Święto Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021 r., a zakończymy uroczystościami 11 czerwca tegoż roku. W ramach przygotowania do tych uroczystości księża jezuici opracowali materiały duszpasterskie, które dzięki Wydziałowi Duszpasterskiemu Konferencji Episkopatu Polski zostały rozesłane do wszystkich parafii w Polsce. Wielkopostny etap przygotowań zostanie zwieńczony poświęceniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa małżeństw, rodzin i wspólnot parafialnych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Przygotowane zostały także materiały duszpasterskie na pierwsze piątki miesiąca, propozycje kazań pasyjnych, dróg krzyżowych i nabożeństw czerwcowych. W Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będą również organizowane konferencje, wieczory uwielbienia i koncerty, o czym będziemy informować. W mediach katolickich będą się ukazywały artykuły na temat kultu Serca Bożego. Planowane jest wydanie specjalnego albumu poświęconego bazylice i kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Informacje i transmisje z uroczystości będzie można znaleźć na stronie internetowej (bazylikaserca.pl) i kanale youtube Bazyliki (Jezuici Kraków).

(...) Jubileusz i przygotowanie do niego może być dla nas wszystkich okazją do odnowienia duchowego i moralnego naszego Narodu i Kościoła. Odnowienia, przez stałe pogłębianie więzi  z naszym Zbawicielem, przez otwarcie na Jego Miłość i obietnice, które nam przekazał przez św. Małgorzatę Marię Alacoque. (...) Zachęcamy do osobistego włączenia się w nurt przygotowań i do samego świętowania poprzez codzienny akt poświęcenia się Sercu Bożemu:

Panie Jezu Chryste, Ty poprzez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na świat cały miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy, prace, radości i cierpienia, i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii – dla zbawienia świata. W jedności z całym Kościołem i Jego Matką – Maryją, przez Jej pośrednictwo, proszę Cię w intencjach, które Ojciec Święty polecił naszym modlitwom. Udziel mi, Panie Jezu, Ducha Świętego do wiernego w dniu dzisiejszym wypełnienia wszystkich dobrych czynów, przygotowanych dla mnie przez Ojca. Przemień mnie i uczyń apostołem Twego Serca, bym świadczył w Duchu i Prawdzie, że Bóg jest Miłością. Amen.

Cytat za: zyciezakonne.pl 

Zobacz także

Spotkanie rodzin misjonarzy

07 maja 2017

Spotkanie rodzin misjonar...

Zostaną diakonami

19 maja 2017

Zostaną diakonami

Odnowienie miesięczne

17 listopada 2017

Odnowienie miesięczne

Spodobali się Bogu

13 maja 2018

Spodobali się Bogu

Śladami Założyciela

23 sierpnia 2020

Śladami Założyciela

Zakochany w różańcu

18 listopada 2020

Zakochany w różańcu