Spowiedź w życiu seniora

Spowiedź w życiu seniora


Drodzy Czytelnicy!

Aktualnym numerem rozpoczynamy kolejny rok wydawania naszego czasopisma. Pragniemy podjąć w nim temat sakramentów świętych, zwłaszcza w życiu ludzi chorych i w podeszłym wieku. W bieżącym numerze, którego publikacja przypada na okres Wielkiego Postu 2019, proponujemy temat spowiedzi sakramentalnej. Spowiedź święta – przychodzimy do niej w kościele, przeżywamy ją w szpitalu, będąc w łóżku. Dla tych, którzy proszą o nią – jej duchowymi darami dzielą się kapłani, spiesząc z wizytą w pierwszy piątek bądź sobotę miesiąca. Bez względu na to, czy przy kratkach konfesjonału, czy przy łóżku, czy też we własnymdomu, zawsze ta sama przestrzeń Bożego miłosierdzia ten sam skruszony pokutnik i zawsze kapłan, który będąc szafarzem Bożego miłosierdzia, sam potrzebuje dla siebie podobnego dotknięcia łaską Boga.

Cym jest spowiedź w życiu chrześcijanina? Czym jest spowiedź w życiu seniora i człowieka chorego? Jak spowiadać się i korzystać z opieki duszpasterskiej kapelana w szpitalu?

To zasadnicze pytania, jakie stawiamy w tym numerze naszego czasopisma. Szukając odpowiedzi na nie, zachęcam do lektury wszystkich artykułów, jakie zamieściliśmy na jego łamach. Niech przyczyni się ona do odkrycia na nowo roli sakramentu pojednania i pokuty w naszym życiu, a także w życiu drugich, zwłaszcza osób chorych i starszych. Niech ona zaowocuje w jeszcze lepszym przeżywaniu swojego spotkania z Jezusem w „trybunale miłosierdzia”.

Prenumeratę można zamówić tutaj: http://wydawnictwo.net.pl/1468/WSTAN-luty-marzec-2019.html

Zobacz także

Kwietniowy dzień skupienia

14 kwietnia 2016

Kwietniowy dzień skupieni...

Warsztaty liturgiczne

13 listopada 2016

Warsztaty liturgiczne

Wigilia Bożego Narodzenia

24 grudnia 2016

Wigilia Bożego Narodzenia

Wielki Czwartek

13 kwietnia 2017

Wielki Czwartek

Święcenia 2018

12 maja 2018

Święcenia 2018

Spodobali się Bogu

13 maja 2018

Spodobali się Bogu