Jubileusz kapłaństwa

Jubileusz kapłaństwa


Jan Paweł II w liście apostolskim Tertio millennio adveniente napisał: "W znaczeniu chrześcijańskim bowiem, każdy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa czy małżeństwa nazywany srebrnym, 50-lecia natomiast złotym, a 60-lecia diamentowym — stanowi szczególny rok łaski, którą dana osoba otrzymała poprzez jeden z wymienionych Sakramentów".

W sobotę 16 czerwca 2018 r. miały miejsce w naszym seminarium obchody złotego i srebrnego jubileuszu kapłaństwa naszych współbraci. 50 lat temu w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego 21 czerwca, w kościele Karmelitów Bosych w Krakowie bp Julian Groblicki udzielił święceń kapłańskich ks. Józefowi Gawłowi SCJ i ks. Władysławowi Majkowskiemu SCJ (a także nieżyjącemu już ks. Jerzemu Klimie SCJ - przyp. red.). Natomiast 22 maja 1993 z rąk bpa Kazimierza Nycza święcenia otrzymali ks. Zbigniew Chwaja SCJ, ks. Zdzisław Huber SCJ, ks. Bogdan Kuta SCJ, ks. Henryk Lachur SCJ, ks. Piotr Mosur SCJ, ks. Robert Ptak SCJ i ks. Lucjan Szczepaniak SCJ.

Uroczystość rozpoczęła się już w piątkowy wieczór adoracją Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 11 została odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której homilię wygłosił ks. Eugeniusz Ziemann SCJ. Następnie wszyscy jubilaci oraz przybyli na to wydarzenie współbracia udali się na obiad, po którym wszyscy przenieśli się do seminaryjnej auli. Tam była okazja do złożenia życzeń oraz wspomnień z czasów formacji seminaryjnej. Dla naszych srebrnych jubilatów była to pierwsza od wielu lat okazja do spotkania się w takim gronie, gdyż część z nich pracowała lub dalej pracuje na misjach.

Drogim jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych!

Zobacz także

Wielki Piątek

25 marca 2016

Wielki Piątek

Pogrzeb śp. ks. Jerzego Klimy SCJ

22 czerwca 2016

Pogrzeb śp. ks. Jerzego K...

"Duchowość Liturgii Godzin"

10 listopada 2016

"Duchowość Liturgii Godzi...

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

23 czerwca 2017

Uroczystość Najświętszego...

Odnowienie ślubów

09 września 2017

Odnowienie ślubów

Śluby wieczyste

08 grudnia 2017

Śluby wieczyste