Jubileusz kapłaństwa

Jubileusz kapłaństwa


Jan Paweł II w liście apostolskim Tertio millennio adveniente napisał: "W znaczeniu chrześcijańskim bowiem, każdy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa czy małżeństwa nazywany srebrnym, 50-lecia natomiast złotym, a 60-lecia diamentowym — stanowi szczególny rok łaski, którą dana osoba otrzymała poprzez jeden z wymienionych Sakramentów".

W sobotę 16 czerwca 2018 r. miały miejsce w naszym seminarium obchody złotego i srebrnego jubileuszu kapłaństwa naszych współbraci. 50 lat temu w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego 21 czerwca, w kościele Karmelitów Bosych w Krakowie bp Julian Groblicki udzielił święceń kapłańskich ks. Józefowi Gawłowi SCJ i ks. Władysławowi Majkowskiemu SCJ (a także nieżyjącemu już ks. Jerzemu Klimie SCJ - przyp. red.). Natomiast 22 maja 1993 z rąk bpa Kazimierza Nycza święcenia otrzymali ks. Zbigniew Chwaja SCJ, ks. Zdzisław Huber SCJ, ks. Bogdan Kuta SCJ, ks. Henryk Lachur SCJ, ks. Piotr Mosur SCJ, ks. Robert Ptak SCJ i ks. Lucjan Szczepaniak SCJ.

Uroczystość rozpoczęła się już w piątkowy wieczór adoracją Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 11 została odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której homilię wygłosił ks. Eugeniusz Ziemann SCJ. Następnie wszyscy jubilaci oraz przybyli na to wydarzenie współbracia udali się na obiad, po którym wszyscy przenieśli się do seminaryjnej auli. Tam była okazja do złożenia życzeń oraz wspomnień z czasów formacji seminaryjnej. Dla naszych srebrnych jubilatów była to pierwsza od wielu lat okazja do spotkania się w takim gronie, gdyż część z nich pracowała lub dalej pracuje na misjach.

Drogim jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych!

Zobacz także

 Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

18 czerwca 2016

Srebrny Jubileusz Kapłań...

Wielka Sobota

15 kwietnia 2017

Wielka Sobota

I profesja w Stopnicy

23 września 2017

I profesja w Stopnicy

Obchody Dnia Chorego

11 lutego 2018

Obchody Dnia Chorego

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2018

08 kwietnia 2018

Niedziela Miłosierdzia Bo...

Prymicje w nowicjacie

15 maja 2018

Prymicje w nowicjacie