Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny klerycy V roku Jakub Gąsienica SCJ, Dimitry Prystupa SCJ, Mateusz Tomczykowski SCJ, Aleksej Ventskevich SCJ złożyli na ręce Księdza Prowincjała wieczystą profesję zakonną.

Ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo zostali na zawsze włączeni w szeregi Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.Prowincjał ks. Wiesław Święcha SCJ, który przewodniczył Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym w Stadnikach, w wygłoszonej homilii przypomniał znaczenie ślubów zakonnych.

Uroczystość wieczystych ślubów zakonnych to wielka radość dla całej prowincji i Zgromadzenia, gdyż poprzez akt profesji nasi współbracia potwierdzili swe całkowite oddanie się na służbę Bogu i ludziom krocząc drogą wskazaną przez O. Leona Jana Dehona.

Świętowanie to zgromadziło wielu gości: współbraci z kraju i zza granicy, rodziny i przyjaciół naszych braci. Po zakończonej Mszy świętej wszyscy zebrani udali się do refektarza, a następnie do seminaryjnej auli, by wspólnie dzielić radość naszych braciProfesom wieczystym życzymy wierności i radosnego realizowania swego powołania.

Zobacz także

Warsztaty liturgiczne

13 listopada 2016

Warsztaty liturgiczne

Maryja w seminarium

30 stycznia 2017

Maryja w seminarium

Nowa strona internetowa

20 grudnia 2017

Nowa strona internetowa

Lektorat i akolitat

15 lutego 2018

Lektorat i akolitat

Spotkanie rektorów seminariów

16 maja 2018

Spotkanie rektorów semina...

Audycja radiowa o Dwumiesięczniku dla Chorych „Wstań”

28 października 2018

Audycja radiowa o Dwumies...